WYBÓR MENU! Wybieraj spośród 560 propozycji w miesiącu SPRAWDŹ

EKO Jesteśmy EKO!

W trosce o nasze środowisko

Rukola Catering to firma świadomie wykorzystująca zasoby środowiska. Nie dążymy za wszelką cenę do najwyższych zysków – w pierwszej kolejności jesteśmy nastawieni na dostarczenie klientowi najlepszej usługi przy zachowaniu minimalnej ingerencji w naturę. W jaki sposób to osiągamy?

Nasze EKO działania

100% biodegradowalne opakowania

Po kilku latach poszukiwań i oczekiwania dziś nareszcie możemy z dumą zaproponować Ci dostawę w całkowicie biodegradowalnych opakowaniach. Dzięki najnowszej technologii wykorzystanej przez naszych partnerów możliwym stało się szczelne, bezpieczne i w pełni funkcjonalne przechowywanie naszych diet w opakowaniach podlegających pełnej biodegradacji. Jeśli – tak jak nam – szczególnie zależy Ci na losie naszej planety, możesz wybrać opcję opakowań eko podczas zamawiania dowolnej z naszych diet.

- eko

Jako pierwsi na rynku realnie oferujemy opcję eko opakowań. Tacki wykonane są z pulpy celulozowej i zgrzane na wierzchu eko folią – oba materiały są w 100% biodegradowalne. Produkt posiada wiele liczących się certyfikatów, w tym OK compost.

 

Pudełka są w pełni funkcjonalne – można je podgrzewać w mikrofalówce lub w piekarniku do 150 C.

Biodegradowalne sztućce

Jeśli zamawiasz dodatkowo sztućce do swoich codziennych opakowań, dostajesz teraz nóż, widelec i łyżkę wykonane ze 100% ekologicznego materiału w dotychczasowej cenie – koszt zmiany z “plastików” wzięliśmy na siebie. 

 

Użycie plastikowych jednorazówek ma być zakazane w Unii Europejskiej po 2021 roku. Postanowiliśmy wyjść przed szereg i już teraz odciążyć środowisko niwelując swój niechlubny udział w produkcji plastikowych odpadów, który w Polsce szacuje się na 650 tys. ton rocznie… 

 

Niebawem planujemy wprowadzić również pojemniki na koktajle wykonane z ekologicznego materiału – tym samym umożliwiając korzystanie z naszych usług w sposób całkowicie ekologiczny.

- eko

Papierowe torby

Czasem najprostsze, dobrze znane rozwiązania okazują się najlepsze. Komplet naszych posiłków przywozimy codziennie w papierowej torbie – to opakowanie wykorzystujące minimalną ilość surowców, łatwe w utylizacji i optymalne w przechowywaniu. I co najważniejsze – wcale nie musi być jednorazowe. Wykorzystaj naszą torbę po raz kolejny! Świetnie nadaje się do przechowywania makulatury, innych odpadów lub po prostu do przeniesienia potrzebnych akurat rzeczy.

 

To co – koniec z jednorazówkami?

- eko

Bardziej eko, niż myślisz... Catering dietetyczny - ekologiczny z natury

- eko

Nie marnujesz jedzenia

bo zawsze masz go dokładnie tyle, ile potrzebujesz. Nie robisz zakupów, więc nie narażasz się na zakup produktów niepotrzebnych lub w zbyt dużych ilościach.

- eko

My również nie marnujemy jedzenia

ponieważ z wyprzedzeniem wiemy, ile posiłków musimy wyprodukować. To między innymi dlatego catering zamówiasz z dwudniowym wyprzedzeniem.

- eko

Skrupulatnie planujemy trasy dostaw

aby były możliwie najkrótsze. Ograniczamy tak zużycie paliwa i emisję spalin. Każdy kierowca danego dnia jest w stanie dostarczyć w obrębie swojego rejonu catering nawet do 50 klientów! Wyobraź sobie, że każda z tych osób wsiada w swój samochód i jedzie do sklepu po zakupy…

- eko

Unikamy nadmiaru opakowań

Wiele surowców kupujemy w zbiorczych kartonach czy skrzynkach wielorazowego użytku, przez co ograniczamy zużycie plastikowych opakowań. Nie znajdziesz u nas np. warzyw, z których każde osobno pakowane jest w folię, ani orzechów w dużych torebkach foliowych wypełnionych powietrzem.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Ukrywanie części informacji nie jest w naszym stylu

Butelki na koktajle
Obecnie jedynym opakowaniem, które nie znajduje się w naszej ofercie EKO jest butelka na koktajl. Nie znaleźliśmy jeszcze na rynku szczelnej butelki z możliwością wielokrotnego otwarcia i zamknięcia wykonanej z ekologicznego materiału. Pracujemy nad tym, żebyś jak najszybciej mógł otrzymywać pełny zestaw EKO – opakowań. Do tego czasu koktajle i szejki dostarczamy w tradycyjnej butelce podlegającej recyclingowi.

Walory estetyczne
Kiedy otrzymasz swój catering w nowych – ekologicznych pudełkach być może zobaczysz, że folia zakrywająca niektóre opakowania jest lekko pomarszczona. Wynika to z nieco odmiennych właściwości bio-materiału i niestety nie pozwala nam zaspokoić naszej potrzeby perfekcyjnego wyglądu naszych produktów. To opakowanie jest oczywiście w pełni szczelne i bezpieczne. Jeśli zaś chodzi o walory estetyczne – robimy co w naszej mocy!

Cena dobrych zmian
Czy opcja ekologicznych opakowań wiąże się z dodatkową opłatą? Tak – w obecnej chwili z racji niedawnego wprowadzenia na rynek ekologiczne opakowania są wariantem o znacząco wyższej cenie. Jako Rukola nie bierzemy jednak żadnej dodatkowej prowizji – całość dopłaty, czyli 5 zł dziennie, to różnica w cenie producenta. Dobre zmiany mają swoją cenę. Dołączasz do świadomych konsumentów?

Zamów EKO

Dołącz do konsumentów troszczących się o nasze środowisko

W momencie wyboru dodatkowych usług obok sztućców i wody będziesz mógł wybrać wariant eko opakowań. System automatycznie doliczy 5 zł za każdy dzień do wartości zamówienia.

 

Proste, prawda?

EKO FAQ

Z pulpy celulozowej, czyli są po prostu są papierowe. Dla zwiększenia trwałości i umożliwienia przechowywania w nich jedzenia, wyłożone są wyściółką, której podstawowym składnikiem jest pulpa kukurydziana oraz skrobia ziemniaczana. Zamknięte są folią wykonaną ze skrobi kukurydzianej i ziemniaczanej.

Nie. Produkty biodegradowalne ulegają rozkładowi z udziałem bakterii i w określonych warunkach. Natomiast produkty kompostowalne przetwarzane są przez mikroorganizmy w warunkach tlenowych. Wszystko to, co jest biodegradowalne nie jest kompostowalne produkt kompostowalny ulega również biodegradacji.

Nasze pudełka mają certyfikat OK-Compost, dlatego możesz je wyrzucać do śmieci organicznych.

Tak. Pudełka mogą być używane w mikrofalówkach z maksymalną mocą 750 W i przez 5 minut.

Okres rozkładu wynosi 12 tygodni. Jeżeli pudełko zostanie umieszczone w kompostowniku, po tym czasie może już stanowić nawóz dla roślin.

- eko

Zostań krewniakiem

wybierz dietę, która pomaga!

- eko

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

pon.-pt. 8:00-19:00,
sob. 9:00-13:00

Obserwuj nas na:

Formularz kontaktowy